Tradiční hmoždíře se vrací v linii ONLINE

Tradičné mažiare sa vracajú v línii ONLINE

Ešte pred pár desiatkami rokov nebolo kuchyne, aby v nej nebol mažiar. Ultramoderná doba spôsobila, že namiesto sily a umu svojich rúk používame rôzne mixéry či drviče, ktoré odsunuli mažiare do pozadia. Aj napriek tomu, že technika všeličo urýchli, nedokáže vytvoriť ten neopakovateľný pocit z postupne sa rozvíjajúcej vône korenia či prísad. Tescoma prichádza v línii ONLINE hneď s tromi variantmi keramických mažiarov, ktoré ozvláštnia každú kuchynskú linku.

Spomínate si na dávny nástroj alchymistov? Mažiar tvoria miska, široká alebo úzka a dostatočne hlboká, ktorej dno je sčasti zdrsnené. Súčasťou mažiaru je aj palička alebo tzv. tĺčik, ktorým sa korenia, bylinky, prípadne zelenina či iné prísady rozdrobujú, drvia či roztierajú do jemnej kašičky alebo prášku.

Tescoma uvádza na trh mažiare úplne novinkovo a navyše v cenách a kvalite, ktoré potešia každého. Mažiare v línii ONLINE sú navrhnuté z vysoko ušľachtilej a odolnej keramiky vo farbe bielej, ktorá dodá vašej kuchynskej linke eleganciu a štýl.

TESCOMA - hmoždíře ONLINE

Ako prvý z línie ONLINE predstavíme úzky a dostatočne hlboký mažiar. Celokeramický produkt je určený obzvlášť pre drvenie a rozdrobenie guľatého korenia, ktoré v plytkej miske doslova obživne. Úzky mažiar ONLINE je určený práve pre korenie typu korenie celé, nové korenie, jalovec celý či koriander, ktoré môžete bez obáv drviť a rozdrobiť do jemného prášku.

Máte chuť na špagety s tradičným pestom? Práve pre jeho originálnu domácu prípravu sme navrhli dva typy dostatočne hlbokých a širokých mažiarov ONLINE. Tie sú navyše ideálne k drveniu a rozdrobovaniu ďalších druhov korenia, zeleniny či zmesí na dochucovanie. Pripravte si pesto u vás doma! Nie je nič ľahšie, ako si tradičnú taliansku omáčku zhotoviť napríklad práve teraz.

PESTO - příprava
Originálne talianske pesto: Originálne talianske pesto: Príprava originálneho pesta je veľmi ľahká. Nachystajte si tri lyžice píniových orieškov, tri strúčiky cesnaku, zväzok bazalky, soľ, 125 ml olivového oleje a 50 g parmezánu. Lístky bazalky odtrhnite a utrite ich. Nastrúhajte si parmezán a na panvici opražte píniové oriešky. Ako náhle sa kuchyňou rozvinie ich vôňa, odstavte panvicu z ohňa. Medzitým si nakrájajte cesnak na tenké plátky a spolu so štipkou soli, bazalkou a opraženými orieškami ich pridajte do hlbokého mažiara. Roztierajte zmes tak dlho, pokiaľ nebude dostatočne vláčna. Na záver pridávajte po lyžičkách olivový olej a nastrúhaný syr. Celú zmes miešajte tak dlho, pokiaľ z nej nebude jemnunký a lahodný krém. Cítite tú vôňu? Máte už pripravené a uvarené špagety al dente? Pokiaľ áno, vmiešajte hotovú zmes do cestovín, pridajte podľa chuti strúhaný parmezán a výdatná pochúťka je na svete. Pesto má tú úžasnú výhodu, že ho môžete skladovať v chladničke niekoľko dní, bez toho aby stratilo na svojej chuti. Stačí ho iba dostatočne zaliať olejom, ktorý celú zmes akoby zakonzervuje. Pokiaľ nemáte možnosť použiť píniové semienka či parmezán, vhodne taktiež poslúžia slnečnicové semienka, prípadne vlašské orechy a ako náhrada talianskeho šľachtica medzi syrmi možno v krajnom prípade použiť syr eidam.

Budete potrebovať:

Keramický nôž AZZA,
keramický nůž AZZA
Panvica ecoPRESTO
pánev ecoPRESTO
, Vareška WOODY,
vařečka WOODY
Krájacia doska BAMBOO,
Krájacia doska BAMBOO 30x20 cm
Mažiar ONLINE,
mažiar ONLINE
Hrniec na špagety PRESTO s pokrievkou,
hrnec na špagety PRESTO s pokrievkou
Naberačka na špagety PRESIDENT,
naberačka na špagety PRESIDENT
Drvená rozkladacia podložka ONLINE,
drevěná rozkládací podložka ONLINE
Miska CREMA,
Miska CREMA
Plytký tanier GUSTITO,
mělký talíř GUSTITO
Jedálenský príbor ONEKA
jedálenský príbor ONEKA

Možno vás napadne otázka, prečo neurýchliť prípravu celej pesto zmesi v mixéri? Existujú pre to najmenej dva dôvody. Jeden je rýdzo praktický a druhý poetický. Akékoľvek bylinky pri styku s kovovými predmetmi strácajú svoju povestnú silu. Preto sú mažiare z veľkej časti vyrábané práve z keramiky, z dreva či iných materiálov, vynímajúc rýdzi kov. A poetický dôvod? Vôňa pesta, ktoré si sami vytvoríte, je neopakovateľná a rozjíma sa tak rýchlo a dlho, ako sami budete chcieť. I keď jeho príprava bude trvať dlhšie, pôžitok z ručne spracovaného pesta je neopakovateľný.

Hmoždíř ONLINE ø 6 cm Hmoždíř ONLINE ø 11 cm Hmoždíř ONLINE ø 13 cm
Mažiar ONLINE ø 6 cm
Cena: 4.10 € Koupit v eshopu TESCOMA
Mažiar ONLINE ø 11 cm
Cena: 6.20 € Kč Koupit v eshopu TESCOMA
Mažiar ONLINE ø 13 cm
Cena: 8.20 € Koupit v eshopu TESCOMA


Zpäť